Podróże

czwartek, 05 września 2013

Kochani!

Stało się! Jedziemy – cały miesiąc w raju dla każdego amatora fotografii oraz kulinarnego blogera. Kraju pełnego kontrastów, kolorów, smaków oraz zapachów. Czeka nas pełna przygód wycieczka w ciekawe miejsca, spotykanie nowych ludzi i odkrywanie nowych rzeczy. Czekają na nas Indie...

CZYTAJ DALEJ...

00:00, od-kuchni , Podróże
Link
środa, 31 lipca 2013

Kochani!

Kulinarna podróż po krajach, których nazwa zaczyna się na literę C powoli dobiega końca. W tym tygodniu na blogu pojawi się kilka przepisów rodem z Czarnogóry, a dziś mam dla Was kilka widoków prosto z tego pięknego kraju. Co prawda spędziliśmy tam jedynie kilka godzin, jednak Czarnogóra zawładnęła naszymi sercami. Wysokie góry otaczające wybrzeże, urokliwe miasteczka pełne zabytkowych, kamienistych budowli, uśmiechnięci ludzie i pyszne jedzenie. Z całej naszej zeszłorocznej wycieczki po Bałkanach to chyba właśnie maleńka Czarnogóra najbardziej utkwiła nam w pamięci oraz sercach.

Smacznego!
B

Tagi: podróże
13:45, od-kuchni , Podróże
Link Komentarze (4) »
czwartek, 27 czerwca 2013

Kochani!

Wczoraj na blogu pojawił się przepis na ostatnią już potrawę rodem z Chorwacji. Teraz zgodnie z planem przyjrzymy się bliżej kuchni Cypru, a mogę Wam obiecać, że będzie ciekawie...
Jednak zanim tak do końca rozstaniemy się z tym gorącym i gościnnym krajem, chciałabym pokazać Wam go chociażby odrobinę, widzianego moim okiem.
W Chorwacji, można od razu poczuć się jak w domu. Jedyne co sprawia, że uświadamiasz sobie za każdym razem, że to jednak wakacje, to cudownie ciepłe i czyste morze...

Do napisania!
B

Tagi: podróże
00:00, od-kuchni , Podróże
Link Komentarze (7) »
środa, 18 lipca 2012

Kochani!

Dziś zapraszam Was w miejsce magiczne, pełne wspomnień, wypełnione śmiechem podczas ciepłych letnich wieczorów. Kołysane do snu trzepotem żagli i delikatnym szumem fal. Pełne chłodnych kąpieli i smacznych darów lasu. Witajcie w Siemianach!

Ta nieduża wieś położona nad cudownym Jeziorakiem każdego lata rozbrzmiewa i tańczy w rytm szant. Żeglarze przybijają do jednej z kej i ruszają w poszukiwaniu miejsca gdzie można dostać niezgorsze domowe jedzenie i butelkę rumu ;)

Nie potrafię zliczyć razy, kiedy jechaliśmy tam z tatą na wakacje, aby chociaż na chwilę mógł znów wyruszyć w krótki rejs swoją żaglówką. Jeszcze gorzej idzie mi liczenie wszystkich poparzeń słonecznych i rozegranych meczy w piłkę wodną. Łapania uklejek siatką na ryby (żeby nie było - złapałam), czy długich wieczorów spędzonych na jeszcze dłuższych rozmowach na molo.

Ogniska i grille, gitara i żagle. Często z A. będąc daleko nagle zaczynamy tęsknić do tego miejsca. Do spokoju, ciszy i bezpretensjonalności. Bo takie właśnie są Siemiany. Nikt nie spojrzy na ciebie krzywo gdy zaspana rankiem, pół ubrana - w połowie jeszcze w piżamie udajesz się do sklepu po najlepsze jagodzianki świata.

Do tego miejsca zabierze Was prowadząca przez las droga, otoczy zielenią i zapachem lasu. Zaskoczy błękitem wody i wielkim sercem ludzi. Siemiany to miejsce gdzie czas spędza się i powinno się spędzać z rodziną. Im Was więcej - tym lepiej :)

Spacer po okolicznych lasach również może przynieść wiele niespodzianek. Pyszniące się na krzaczkach maliny, jeżyny, jagody i poziomki. Ukrywające się w mchu grzyby. Cudowne jeziorka i rezerwaty przyrody - moim ulubionym jest Jezioro Jasne, którego woda jest tak przezroczysta, że zapiera w piersiach dech i pozwala widzieć dno nawet przy 10m głębokości :)

Okolica ta obfituje w piękne krajobrazy i urokliwe miejsca. Nic dziwnego, że właśnie tutaj Pan Samochodzik przeżywał swoje szalone przygody. A jeśli znudzi się Wam pobyt w tym zacisznym skrawku świata - nic nie szkodzi. Wystarczy chwila aby z Siemian dojechać do Malborka, Olsztyna czy nad Bałtyk :)

W tym roku Siemiany przywitały nas zmianami i pożegnały mgłą. Szara poświata unosiła się nad budzącą się do życia przystanią. Kaczki po woli budziły się w gniazdach, ze sklepu pachniało pieczywem.My wracaliśmy do naszego życia, po raz kolejny zabierając w sercach cząstkę tego niezwykłego miejsca.

Ahoj czytelnicy:)
B

Tagi: podróże
00:00, od-kuchni , Podróże
Link Komentarze (6) »
BLOG W 5 TRENDACH - Zagłosuj

Ebook Wielkanoc 2013
Akcja Kuchnie Świata...od-kuchni informacje, instrukcje, podsumowania


Durszlak.pl Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Wykrywacz smaku - www.wykrywacz-smaku.pl - moja galeria Top Blogi Blogroll.pl - katalog blogów Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...